KONST / Litografier / Färglitografi 12916485
nr 1291 6485
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 1/20. Motivet: 44x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 november 2019
kl 19:10:27
25/11 18:55:35